در ادامه مقالات آموزشی، امروز قصد داریم در شیک واش به بایدها و نبایدها و نکات مهمی که در شستشو، نظافت و نگهداری فرش‌های نفیس و گران‌بها باید در نظر داشته باشید، بپردازیم. لطفا با سرویس مبل شویی و قالیشویی در منزل شیک واش همراه باشید.

هیچ بعید نیست که در خانه‌ی شما هم یک یا چند قالی و قالیچه ارزشمند و نفیس باشد که قطعا تمایل دارید به خوبی از آن‌ها نگهداری کنید. برای همین پیشنهاد می‌کنیم، نکات زیر را به خوبی مطالعه و به خاطر بسپارید:

  1. چنانچه حس می‌کنید قالی یا فرش شما بوی بدی به خود گرفته است، از تالکوم یا همون پودر بچه استفاده کنید. برای این مشکل کافیه مقداری پودر بچه را روی فرش بریزید و زمانی در حدود یک شب تا صبح صبر کنید، سپس با جارو برقی، فرش را جارو زده و تمیز کنید.
  2. اتفاق ناگوار و بسیار متداولی که برای همه ممکنه پیش بیاد، خصوصا خانواده‌هایی که دارای بچه کوچک هستن، لک شدن فرش و قالیچه هستش. اگه شما هم با این مشکل روبرو شدید، کافیه از ترکیب سرکه، آب گرم و مایع لباسشویی، استفاده کنید.
  3. این توصیه شاید خیلی نکته خاصی نداشته باشد اما بیشترین تاثیر رو در تمیز ماندن فرش و قالی ارزشمند شما خواهد داشت. اون هم اینکه بهتره مواقعی که مهمان ندارید و یا از قالیچه استفاده‌ای ندارید، روی آن یک روانداز یا پارچه پهن کنید تا از لک شدن و تابش نور خورشید محفوظ بماند.
  4. و نکته آخر اینکه، در زمان استفاده از جاروبرقی، آن را روی کم‌ترین درجه‌ی مکش قرار دهید و به آرامی و در جهت خوابِ فرش، جارو بزنید..:: به نظرتون هرچند وقت یک‌بار باید فرش و قالی‌های نفیس رو نظافت کرد؟

جواب این سوال به میزان زیادی به به سبک زندگی و میزان استفاده‌ی شما از قالی، بستگی دارد. اما شیک واش پیشنهاد میکنه که تمیز کردن آن را به برنامه‌ی هفتگی خود اضافه کنید و البته در صورتی که لکه‌ای روی قالی ایجاد شد، هر چه سریع‌تر نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید. 

در آخر، اگه براتون سخته که قالی یا فرش خودتون را در خانه تمیز کنید، یا اینکه نگران آسیب رسیدن بهشون هستید، ما در شیک واش در خدمت شما هستیم، کافیه فرم ثبت سفارش را در سایت ما تکمیل نمایید تا کارشناسان قالیشویی ما، در بازه زمانی تعیین شده توسط خودتون به منزل شما مراجعه کرده و عملیات قالیشویی در منزل را با کمک گرفتن از تجربه خودشون به بهترین نحو ممکن انجام دهند.


جهت تکمیل فرم ثبت سفارش مبل شویی و قالیشویی، در منزل کلیک نمایید


اگه نیاز به مشاوره داشتید یا تمایل دارید به صورت تلفنی سفارش خودتون رو ثبت کنید هم، کافیه با مرکز تماس شیک واش در ارتباط باشید.


ارتباط با مرکز تماس شیک واش (شماره تلفن: 15 43 42 28 - 021)