از گذشته، مبلمان چرمی همیشه جز مدل‌های گران قیمت و نفیس مبل‌ها به شمار می‌آمدند، بنابراین شستشو و نگهداری از اون‌ها هم، دارای حساسیت ها و فوت و فن‌های مخصوص به خودشون هست.

خصوصا اینکه قصد داشته باشیم لکه‌ای که روی یک مبل چرمی ایجاد شده است رو خودمون داخل خانه پاک کنیم. امروز در وبلاگ شیک واش با شما هستیم تا مهمترین نکات و توصیه‌های لازم جهت، لکه‌برداری و شستشوی  مبل چرمی در خانه رو با هم مرور کنیم.

البته اگه حس می‌کنید که پاک کردن لکه ها و شستشوی مبلمان خودتون رو بهتره به یک متخصص بسپارید تا هم کار سریع‌تر انجام بشه و هم احتمال آسیب رسیدن به مبلمان دلبندتون به حداقل برسه، با مرکز تماس شیک واش در ارتباط باشید، تا کارشناسان مبل‌شویی شیک واش، در بازه زمانی تعیین شده توسط خودتون به منزل شما مراجعه نمایند و اقدام به شستشو مبل‌های شما در منزل کنند. 


ارتباط با مرکز تماس شیک واش (شماره تلفن: 15 43 42 28 - 021)


زیرا اگرچه مبل های چرمی، از یک طرف حس ظرافتی را به خانه و دکوراسیون اضافه می‌کنند اما از سویی دیگر تمیز کردن و نگهداری این مبل های لوکس، کار آسانی نیست و شما نمی‌تونید در تمام موارد آنها را فقط با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

همچنین، پاک کننده های خشن می‌تونن به راحتی مبلمان ارزشمند شما را خراب کنند، پس بهتره روش‌های صحیح برای تمیزکردن انواع لکه از روی مبلمان چرمی رو یاد بگیرید و با استفاده این روش‌ها آنها را تمیز نگاه دارید.

در ابتدای کار ذکر این نکته خیلی اهمیت داره که دقت داشته باشید، از پاک کننده‌های سفید کننده و آمونیاک در نظافت و شستشوی مبلمان چرمی باید دوری کنید.

اما بریم سراغ توصیه‌های لازم برای نگه داری و شستشو مبل چرمی، نا گفته پیداست که در صورت نگه داری صحیح از مبلمان چرمی، اون‌ها، مدت ها به عنوان یک دکوراسیون ارزشمند قابل استفاده خواهند بود. .:: نکات حرفه‌ای و مهم در شستشو، تمیز کردن و پاک کردن انواع لکه‌ها از مبلمان چرمی

1. ابتدا مبلمان را به کمک قلم مویی نرم تمیز کنید تا گرد و خاک کاملا از میان شکاف‌ها و نقاط مختلف آن تمیز شود، زیرا باقی ماندن گرد و غبار و رطوبت می‌تونه در زمان استفاده از محلول تمیز کننده، باعث کثیفی شود.

2. ذرات گرد و خاک در طبیعت سایشی هستند، به همین دلیل زمانی که در تماس با رطوبت قرار می گیرند، توانایی بالایی در آسیب رسوندن به مبلمان چرمی خواهند داشت. 

3. محلول تمیز کننده را میتونید با ترکیب کردن آب و سرکه سفید با نسبت‌های مساوی تهیه کنید.

4. اگه میخواید یه مایع تمیز کننده قوی‌تر داشته باشید هم، میتونید چند قطره پاک کننده چرم تجاری را به جای سرکه سفید، در آب ترکیب کنید.

5. حالا بعد از آماده شدن محلول تمیز کننده، بایستی یک پارچه نرم که بهتره از جنس میکروفیبر باشه رو در این محلول فرو ببرید، تا پارچه کاملا خیس شود.

6. سپس تمامی بخش‌های مبل را با محلول تمیز کننده شستشو دهید، پیشنهاد می‌کنیم، تمیز کردن رو از بالا به پایین انجام دهید.

7. بعد از اتمام مرحله شستشو، حالا مبل را با یک حوله تمیز خشک کنید. یادتون باشه برای این منظور از خشک کن استفاده نکنید، زیرا احتمال آسیب رسوندن به چرم وجود خواهد داشت.

8. برای نرم کردن چرم هم، یک نسبت سرکه سفید و دو نسبت روغن دانه کتان را باهم ترکیب کنید.

9. با استفاده از پارچه‌ای نرم و تمیز، این ترکیب را روی مبل با حرکات وسیع و دایره ای بکشید.

10. تا اینجای کار عالی پیش رفتید، حالا اجازه بدید مبلمان چرمی یک شب در همین حالت بماند و روز بعد، مبل رو با یک پاک کننده، تمیز کنید تا درخشندگی آن را برگردد.

11. اگه تمایل داشتید میتونید به جای محلول سرکه، مبل چرم خود را با صابون مرطوب کننده و آب تمیز نیز شستشو دهید.

12. برای این منظور، پیش از استفاده از آن روی کل مبل، اول محلول تمیز کننده را در یک نقطه‌ای که خیلی در دیدرس عموم نیست، آزمایش کنید، اگه مشکلی پیش نیومد، برید سراغ سایر قسمت‌های مبلمان.


این بود 12 نکته و مرحله برای شستشو حرفه‌ای مبل چرمی که در شیک واش با شما در میون گذاشتیم، اما اگه این توصیه‌ها کارساز نبودن یا فرصت شستشو مبلمان خود رو ندارید، همون طور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره کردیم، کارشناسان شیک واش در خدمت شما هستند تا با استفاده از تجربه چندین ساله خود در امر مبل شویی، مبلمان شما رو به بهترین نحو ممکن آن هم در خانه خودتون شستشو دهند.